Muhaceret

Muhaceret İşlemleri
Üniversiteye kayıt işlemlerinizi tamamlamak için aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okumanızı ve belirtilen tarihlere dikkat ederek işlemlerinizi tamamlamanızı önemle tavsiye ederiz. 

TC Uyruklu Öğrencilerin Kayıt İşlemleri
Kıbrıs İlim Üniversitesi’nin dört yıllık lisans ve iki yıllık ön lisans programlarına öğrencilerin seçimi ve tercihlerine göre yerleştirilmeleri ÖSYM Giriş Sınavı ile yapılmaktadır.

Üniversitemize ÖSYM ile yerleşen öğrencilerimiz öncelikle ön kayıt işlemlerini online sistemimizde tamamlarlar. Ön kayıt işlemlerini tamamlayan yeni kayıtlı öğrencilerimiz Eylül ayının başında akademik takvimde belirtildiği gibi ana kampüse gelerek orijinal evraklarını teslim ederler. Daha sonra öğrenciler ders kayıt işlemleri için öğrenci işleri tarafından yönlendirilirler.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • YKS sonuç belgesinin internet çıktısı ve 4 adet fotokopisi
  • Lise diplomasının aslı ve bu belgenin 6 adet fotokopisi,
  • Nüfus cüzdanının 1 adet sureti veya fotokopisi,
    8 adet vesikalık resim,
  • Sabıka Kaydı
  • 2003 ve öncesi doğumlu erkek öğrenciler için ilgili askerlik şubesinden alacakları, bir fakülte yada yüksek okula kayıt olmasında askerlikçe hiçbir sakınca olmadığına dair Askerlik Durum Belgesi.
  • Dönemlik eğitim harcının tümünün veya ilk taksitin Kıbrıs İlim Üniversitesi banka hesabına yatırıldığına ilişkin banka dekontu.
  • Sağlık Raporu (Akciğer Grafisi, HIV, Hepatit B ve Hepatit C) ve 2 adet fotokopisi (Sağlık Raporunun, TC Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü ihtisas veya üniversite hastanelerinden alınması gerekmektedir.)

Not: Muhaceret (İkametgah) işlemleri için öğrencilerin KKTC’ye pasaport ile giriş yapmaları gerekmektedir.

Üniversitemizin eğitim ücretleri Türk Lirası’dır. Fonlarda oluşabilecek değişiklik harçlara yansıtılabilecektir.

İlgili sağlık raporları KKTC’ ye gelindikten sonra da alınabilmektedir.

https://permissions.gov.ct.tr/login