Program

ELEKTRİK VE ELEKTRONİK (İNGİLİZCE)

Bölüm Hakkında

Elektrik ve Elektronik Müdensliği, dünyanın her yerinde mesleğini uygulayabilecek bilgi ve becerilere sahip, rekabetçi, teknolojik - temel bilimlerdeki ilerlemeleri izleyebilen ve bunları uygulayabilen toplumsal ve etik sorumluluk sahibi Elektrik-Elektronik mühendisi yetiştirmek için eğitim-öğretim programını tasarlamaktır. Bu doğrultuda programımızın amacı öğrencilerimizin Elektrik ve Elektronik mühendisliğinin farklı alanlarında bilim ve teknoloji üretimine katkıda bulunmak, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatılmış, problem çözme ve analitik düşünme yeteneğine sahip üstün nitelikli mühendisler yetiştirmek ve sanayi ile işbirliği içerisinde yürütülen mühendislik faaliyetleriyle ülkemizin teknolojik gelişimine destek olmaktır. Bölüm İmkanları: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde eğitim dili ingilizce olup, dört yıllık lisans programını tamamladıklarında,  Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında Lisans derecesi (B.S.) verilir. Bölümümüzde öğretim, gelişmiş laboratuvarlarla donanmış modern bir binada verilmekte ve çağımızın gerektirdiği her türlü teknolojik olanak eğitimin hizmetine sunulmaktadır. Ayrıca, bölüm öğrencilerimizin çeşitli diğer ihtiyaçlarını giderebilmeleri için, üniversite yerleşkesi içerisinde ortak kullanıma sunulan açık ve kapalı oyun alanları, kantinler, kafeteryalar, öğrenci kulüpleri, merkezler ve kütüphane gibi çeşitli sosyal, kültürel ve akademik ortamlardaki imkanlardan yararlanmaktadırlar.

Eğitim Öğretim Metodları

Akademik İlerleme Olanakları

• Yandal

• Çift anadal

• Uluslararası değişim programları

Kariyer Olanakları

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunları ileri derecede ingilizce bilen mezunları, bu dilde hem teknik konuları, hem de iletişim kurarak kendilerini çok iyi ifade edebilmekte; dolayısıyla uluslararası kurum ve kuruluşlarda rahatlıkla çalışabilmektedirler. Endüstrinin gereksinim duyduğu temel mühendislik kuramsal bilgi ve birikimini edinen öğrencilerimiz, günümüzde her alanda kullanılan bilgisayar destekli tasarım becerisine de sahip olmaktadırlar.

Ayrıca, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunları görev aldıkları yerli ya da yabancı tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarında yetenek ve bilgi birikimleri ile kendilerine haklı bir yer edinmiş ve her seviyede üstün başarılar göstererek birçok kuruluşun üst yönetim kademelerinde önemli görevler üstlenmişlerdir.