S.S.S

Hangi şartlarda burslar kesiliyor ?

Öğrencinin ÖSYM’ den almış olduğu bursları eğitimi boyunca disiplin cezası almadığı sürece kesintisizdir. Ön lisans programlarında 2 yıl, lisans bölümlerinde bursları 4 yıl boyunca geçerlidir. Öğrencinin bu süreyi aşması halinde alacağı ek dersler kredi bazında ücretlendirilerek hesabına aktarılır.

ÖSYM bursları ile özel indirimler birbirine ekleniyor mu ?

Alınan burs veya indirimler birleştirilmez. Öğrencinin ÖSYM bursu veya indiriminden en yüksek oranda olanı alınır. Sporcu Bursları , akademik başarı ve Senato bursları ile burs oranları arttırılabilir.

Eğitim harçları TL mi? Artış yapılmakta mıdır?

Eğitim harçları mevcut/ eski öğrenciler için en fazla yıllık TEFE , TÜFE oranları kadar arttırılabilir. Örnek olarak üniversitemiz geçen yıl eğitim harçlarına artış yapmadan bu sene aynı eğitim harçlarından devam etmiştir. Eğitim harçları TC. Uyruklu öğrencilerimiz için TL dir.

Özel paketler sunuyor musunuz ?

Öğrencilerimiz yurt ve konaklama seçenekleri ile kayıt olabilirler. Yurtlar da kendi yemeklerini pişirebilir veya yurt kafeteryalarından faydalanabilirler.

KKTC’de hayat pahalı mı ?

Adamıza Türkiye’den bakan aday öğrencilerin gözünden; hayatın çok pahalı olduğuna dair bir önyargı bulunmaktadır. Bir öğrencinin yaşaması gereken standartlarda hayatını şekillendirmesi halinde yaşam masrafları Türkiye’ den çok farklı olmayacaktır. Hatta Türkiye’de büyük şehirlerde okuyan öğrencilerin daha fazla yaşam masraflarına katlandıkları bilinmektedir.

KKTC üniversiteleri neden daha düşük puanlarla öğrenci kabul ediyor ?

KKTC Üniversiteleri’nde bölüm puanlarının düşük olması öğrenci adaylarının ilgili bölümlerdeki tercihlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bazı bölümlerin puanlarının düşük olması , adadaki üniversitelerimizin verdiği eğitim kalitesinin sorgulanmasına asla neden olmamalıdır. Üniversitemiz yüksek standartlarda hizmet veren bir yüksek öğretim kurumudur.

Eğitim dili ingilizce mi? İngilizce hazırlık programınız var mı ?

ÖSYM kılavuzunda ve üniverisitemizin resmi web sayfasında yer alan akademik programlarımızın içinde eğitim dili İngilizce ve Türkçe olan programlarımız bulunmaktadır. Eğer bölümün eğitim dili İngilizce olarak belirtilmiş ise, ilgili programın tamamı İngilizce olarak işlenmektedir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilerimiz İngilizce Hazırlık Okulunda istenen bilgi seviyesine ulaştıktan sonra bölümlerine geçebilmektedirler.

İngilizce Hazırlık Okulu nedir?

Eğitim dili İngilizce olan programlarda öğrencilerimizin TOEFL veya benzeri İngilizce seviyesini gösteren dil belgesi var ise bu belgeler İngilizce Hazırlık Okulu tarafından değerlendirilir ve yeterli/uygun bulunan öğrenciler direk olarak bölümlerine başlarlar.Öğrencilerimizin yeteri kadar yabancı dil bilgisi (İngilizce) yoksa, İngilizce Hazırlık okulumuzun yapmış olduğu seviye tespit sınavlarına göre kurları belirlenir ve öğrencilerimiz profesyonel olarak bilgi düzeylerine göre tarafımızdan uygun kurlara yönlendirilir. Toplamda dört adet ana İngilizce Hazırlık Okulu kurumuz bulunmaktadır.YÖK kuralları gereği İngilizce Hazırlık okulunun eğitim süresi iki yıldır. Bu süre içerisinde İnglizce hazırlık eğitiminde başarısız olan öğrenciler sınava girmiş oldukları yıla ait merkezi yerleştirme puanları ile bu puanlara denk gelen Türkçe bölümlere geçiş yapma hakkına sahiptirler.

Mezunlarınızın iş bulma oranı nedir? Onları takip ediyor musunuz ?

Üniversitemiz birçok eğitim kurumunun aksine mezunlarına iş garantisi vermektedir.  Özel sektörde bulunan bağlantıları sayesinde belirli bir düzeye gelen, istenen kriterleri sağlayan mezunlarımız iş aramak gibi bir sıkıntı yaşamamaktadırlar. Bu önemli nokta, üniversitemizi başlı başına üniversiteye yeni gelecek olan aday öğrencilerin tercih nedeni yapmaktadır. Ek olarak mezunlarla iletişim ve kariyer merkezimiz de bulunmaktadır.

Mevcut öğrenciniz Kıbrıs İlim Üniversitesi öğrencisi olmanın ayrıcalığını yaşıyor mu ?

Modern , çağdaş  samimi bir ortamda, yüksek standarlarda, ufak sınıflarda yapılan eğtimlerle öğrencilerimiz yetiştirilmektedir. Ahlaki ve etik değerler ile öğrencinin eğitim süresi boyunca kendisine donanım ve değer katması hedeflenmektedir.

Diplomanızın YÖK’ten denkliği var mı ?

Üniversitemiz direk YÖK’ e bağlı bir kurumdur.  ÖSYM ile yerleşen öğrencilerin herhangi bir denklik sınavına girmelerine veya denklik işlemi yapmalarına gerek yoktur. Türkiye’de bulunan herhangi bir devlet üniversitesine yerleşen ve mezun olan öğrencinin statüsü ve hakları ne ise Kıbrıs İlim Üniversite’mizde de aynıdır. 

Burslar ingilizce hazırlık okuluna da yansıyor mu ?

Öğrencilerimizin hak kazanmış oldukları her türlü burs ve indirimleri ingilizce hazırlık okulumuzda geçerlidir.

Yurt dışı kampüslerinizde burs imkanları sunuyor musunuz ?

Öğrencilerimizin bursları, yurt dışında anlaşılan kurumlarla yapılan protokoller ve işbirliklerine göre devam edebilir. Özellikle kardeş okulumuz olan İstanbul Aydın Üniversitesi ile yakın işbirlikleri bulunmaktadır.

Adaya ulaşım kolay mı? Ulaşım pahalı mı ?

Üniversitemizin akdademik takvimi çok önceden duyurulmaktadır. Bu anlamda öğrencinin adaya giriş ve çıkış tarihleri genel olarak bilinmektedir. Uçak biletlerinin önceden alınması fiyatlarda ciddi bir fark yaratmaktadır. Ek olarak, Mersin ve Taşucundan deniz seferleri de hizmet vermektedir.

Yurt imkanlarınız hakkında bilgi verir misiniz ?

Tüm öğrencilerimize yetecek kadar yurt altyapımız bulunmaktadır. Dört farklı yurt seçeneği ile; kaliteli , fiyatı uygun, sağlıklı ve huzurlu yaşam alanları ile öğrencilerimize yurtlarımızın kapıları herzaman açıktır. Yurtlarımız bir akademik yıl için 8500 TL den başlayan fiyatlar ile hizmete sunulmuştur.   

150 veya 180 barajını geçemedim, ÖSYM sınavı kaçırdım kayıt yapabilir miyim?

Bir öğrencinin üniversiteye kayıt hakkı kazanabilmesi için ÖSYM tarafından yerleştirilmesi gerekmektedir. Barajı geçemeyen öğrenciler üniversite seçiminde/ tercihinde bulunamayacaktır. 

Dersten kalınca para ödermiyim?

YÖK ders yönetmeliğinde kalınan dersler için bütünleme hakkı verilmektedir. Bütünlemede ders geçilmediği takdirde sonraki yıl alttan ders olarak alınabilmekte. Yaz okulu talebe göre açılmaktadır. Öğrenci eğitim süresi içinde ek ders ücreti ödememektedir

Derslere devam etmek zorunda mıyım?

Üniversitemizin tüm bölümlerinde ve İngilizce Hazırlık okulumuzda derslere %70 devam mecburiyeti bulunmaktadır. Bir derse yeteri kadar devam göstermeyen öğrencimiz o dersten ‘NA’ notu olarak devamsızlıktan kalmış sayılmaktadır. 

Yurt fiyatlarına neler dahil ?

KKTC de yapılan genel uygulamaya göre öğrenci yurtlarında öğrenciler harcadıkları kadar elektrik ve suyu ek olarak ödemektedirler. Yurt fiyatlarına yemek ücreti dahil değildir. Öğrencinin almış olduğu burs veya indirimi sadece eğitim harcını kapsamaktadır.

Yatay geçiş yapabilir miyim?

Direk YÖK’ e bağlı olan Kıbrıs İlim Üniversitemize yatay geçiş yolu ile gelmek veya diğer kurumlara yatay geçiş ile gitmek kurallar çerçevesinde mümkündür. İki farklı şekilde yatay geçiş yapılabilinmektedir.a. Merkezi yerleştirme puanı ileb. Birinci sınıftan sonra başarı notu/ genel not ortalaması ile

Üniversitenizde yabancı öğrenci var mı ?

Uluslararası bir üniversite olmanın gururunu yaşayan üniversitemiz de şuan 40 farklı ülkeden öğrenci bulunmaktadır. Kaliteli yabancı uyruklu öğrencilerin ve ülke çeşitliliğinin arttırılması da başlıca hedeflerimizden biridir.

Okurken çalışabilir miyim ?

KKTC yasal mevzuatı gereği öğrencilerimiz okurken haftada 20 saati aşmayacak şekilde yarı zamanlı olarak çalışabilmektedirler.

Üniversitenizde çalışma imkanı var mıdır ?

Öğrencilerimiz; gönüllü asistan olarak , fakülte asistanı olarak veya ilgili akademik- idari birimlerde burs karşılığında destek verebilmektedirler. 

Misafir öğrenci statüsünde kayıt yaptırabilirmiyim ?

Öğrencilerin misafir öğrenci statüsinde üniversitelerin ön lisans ve lisans düzeyinde kurallara göre ders almaları mümkün değildir.a. Öğrenci misafir öğrenci statüsünde belirlenen kriterler doğrultusunda İngilzce Hazırlık okulunda eğitim alabilir.b. ALES sonucu olmayan lisans mezunu öğrenciler iki akademik dönemi geçmeyecek şekilde yüksek lisans programlarında misafir öğrenci olarak kriterler dahilinde ders alabilmektedirler.

KKTC’ de bilinen yanlışlar

 1. Öğrencilerin kumarhaneye gider endişesi bulunmaktadır, zaten casinolara giriş yaşı 25 ve üzeridir. Öğrencilerin kumarhanelere girişi yasaktır.
 2. Ada da su olmadığı doğru değildir.
 3. Türkiye ile KKTC arasında ciddi bir fiyat farklılığı bulunmamaktadır.

KKTC’ ye gelirken pasaportla mı giriş yapmam gerekiyor

Öğrencilerin adaya gelirken pasaportları ile giriş yapmaları gerekmektedir. Öğrenci vizesi (muhaceret) için yapılması gereken süreci üniversitemiz size aktaracaktır.

Üniversiteye ulaşım kolay mı?

Adaya hava ve deniz yolu ile ulaşım mümkündür. Üniversitemizi yeni kazanan öğrenciler için bilgilendirme yapılması halinde karşılama yapılmaktadır.Eğitim ve öğretim devam ederken üniversitemizin ücretsiz servisleri Girne merkezden ve Lefkoşa’ dan ana yerleşkeye hizmet vermektedirler.

Neden KKTC, Neden İlim Üniversitesi ?

 1. Son derece huzurlu ve güvenli, karmaşadan uzak bir eğitim ortamı bulunmaktadır.
 2. Yabancı öğrenci profili ile yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz ve farklı külterlerden arkdaşlar edinebileceğiniz doğal bir ortam vardır.
 3. Üniversitemizde ilişkiler oldukça sıcak ve samimidir. Evinizden uzakta ancak her sıkıntınızda sizinle ilgilenen idari ve akademik kadromuz öğrencilerimize destek vermektedir.
 4. Akademik kadrosu ve alt yapısı ile ciddi, kalitesi ile uluslararası standartlarda bir eğitim verilmektedir.
 5. Verilen hizmete göre eğitim harçları oldukça uygundur.
 6. Mezunlarına iş garantisi sunmaktadır.
 7. Eğitim süresi boyunca kesintisiz ÖSYM bursları ve indirimleri bulunmaktadır.
 8. Eğitim harçları TL dir.
 9. Farklı ve uygun konaklama seçenekleri sunmaktadır.
 10. ‘Önce Sen’ sloganımız ile öğrenci odaklı bir kurum kültürümüz bulunmaktadır.

Hangi şartlarda burslar kesiliyor ?

Öğrencinin ÖSYM’ den almış olduğu bursları eğitimi boyunca disiplin cezası almadığı sürece kesintisizdir. Ön lisans programlarında 2 yıl, lisans bölümlerinde bursları 4 yıl boyunca geçerlidir. Öğrencinin bu süreyi aşması halinde alacağı ek dersler kredi bazında ücretlendirilerek hesabına aktarılır.

ÖSYM bursları ile özel indirimler birbirine ekleniyor mu ?

Alınan burs veya indirimler birleştirilmez. Öğrencinin ÖSYM bursu veya indiriminden en yüksek oranda olanı alınır. Sporcu Bursları , akademik başarı ve Senato bursları ile burs oranları arttırılabilir.

Eğitim harçları TL mi? Artış yapılmakta mıdır?

Eğitim harçları mevcut/ eski öğrenciler için en fazla yıllık TEFE , TÜFE oranları kadar arttırılabilir. Örnek olarak üniversitemiz geçen yıl eğitim harçlarına artış yapmadan bu sene aynı eğitim harçlarından devam etmiştir. Eğitim harçları TC. Uyruklu öğrencilerimiz için TL dir.

Özel paketler sunuyor musunuz ?

Öğrencilerimiz yurt ve konaklama seçenekleri ile kayıt olabilirler. Yurtlar da kendi yemeklerini pişirebilir veya yurt kafeteryalarından faydalanabilirler.

KKTC’de hayat pahalı mı ?

Adamıza Türkiye’den bakan aday öğrencilerin gözünden; hayatın çok pahalı olduğuna dair bir önyargı bulunmaktadır. Bir öğrencinin yaşaması gereken standartlarda hayatını şekillendirmesi halinde yaşam masrafları Türkiye’ den çok farklı olmayacaktır. Hatta Türkiye’de büyük şehirlerde okuyan öğrencilerin daha fazla yaşam masraflarına katlandıkları bilinmektedir.

KKTC üniversiteleri neden daha düşük puanlarla öğrenci kabul ediyor ?

KKTC Üniversiteleri’nde bölüm puanlarının düşük olması öğrenci adaylarının ilgili bölümlerdeki tercihlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bazı bölümlerin puanlarının düşük olması , adadaki üniversitelerimizin verdiği eğitim kalitesinin sorgulanmasına asla neden olmamalıdır. Üniversitemiz yüksek standartlarda hizmet veren bir yüksek öğretim kurumudur.

Eğitim dili ingilizce mi? İngilizce hazırlık programınız var mı ?

ÖSYM kılavuzunda ve üniverisitemizin resmi web sayfasında yer alan akademik programlarımızın içinde eğitim dili İngilizce ve Türkçe olan programlarımız bulunmaktadır. Eğer bölümün eğitim dili İngilizce olarak belirtilmiş ise, ilgili programın tamamı İngilizce olarak işlenmektedir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilerimiz İngilizce Hazırlık Okulunda istenen bilgi seviyesine ulaştıktan sonra bölümlerine geçebilmektedirler.

İngilizce Hazırlık Okulu nedir?

Eğitim dili İngilizce olan programlarda öğrencilerimizin TOEFL veya benzeri İngilizce seviyesini gösteren dil belgesi var ise bu belgeler İngilizce Hazırlık Okulu tarafından değerlendirilir ve yeterli/uygun bulunan öğrenciler direk olarak bölümlerine başlarlar.Öğrencilerimizin yeteri kadar yabancı dil bilgisi (İngilizce) yoksa, İngilizce Hazırlık okulumuzun yapmış olduğu seviye tespit sınavlarına göre kurları belirlenir ve öğrencilerimiz profesyonel olarak bilgi düzeylerine göre tarafımızdan uygun kurlara yönlendirilir. Toplamda dört adet ana İngilizce Hazırlık Okulu kurumuz bulunmaktadır.YÖK kuralları gereği İngilizce Hazırlık okulunun eğitim süresi iki yıldır. Bu süre içerisinde İnglizce hazırlık eğitiminde başarısız olan öğrenciler sınava girmiş oldukları yıla ait merkezi yerleştirme puanları ile bu puanlara denk gelen Türkçe bölümlere geçiş yapma hakkına sahiptirler.

Mezunlarınızın iş bulma oranı nedir? Onları takip ediyor musunuz ?

Üniversitemiz birçok eğitim kurumunun aksine mezunlarına iş garantisi vermektedir.  Özel sektörde bulunan bağlantıları sayesinde belirli bir düzeye gelen, istenen kriterleri sağlayan mezunlarımız iş aramak gibi bir sıkıntı yaşamamaktadırlar. Bu önemli nokta, üniversitemizi başlı başına üniversiteye yeni gelecek olan aday öğrencilerin tercih nedeni yapmaktadır. Ek olarak mezunlarla iletişim ve kariyer merkezimiz de bulunmaktadır.

Mevcut öğrenciniz Kıbrıs İlim Üniversitesi öğrencisi olmanın ayrıcalığını yaşıyor mu ?

Modern , çağdaş  samimi bir ortamda, yüksek standarlarda, ufak sınıflarda yapılan eğtimlerle öğrencilerimiz yetiştirilmektedir. Ahlaki ve etik değerler ile öğrencinin eğitim süresi boyunca kendisine donanım ve değer katması hedeflenmektedir.

Diplomanızın YÖK’ten denkliği var mı ?

Üniversitemiz direk YÖK’ e bağlı bir kurumdur.  ÖSYM ile yerleşen öğrencilerin herhangi bir denklik sınavına girmelerine veya denklik işlemi yapmalarına gerek yoktur. Türkiye’de bulunan herhangi bir devlet üniversitesine yerleşen ve mezun olan öğrencinin statüsü ve hakları ne ise Kıbrıs İlim Üniversite’mizde de aynıdır. 

Burslar ingilizce hazırlık okuluna da yansıyor mu ?

Öğrencilerimizin hak kazanmış oldukları her türlü burs ve indirimleri ingilizce hazırlık okulumuzda geçerlidir.

Yurt dışı kampüslerinizde burs imkanları sunuyor musunuz ?

Öğrencilerimizin bursları, yurt dışında anlaşılan kurumlarla yapılan protokoller ve işbirliklerine göre devam edebilir. Özellikle kardeş okulumuz olan İstanbul Aydın Üniversitesi ile yakın işbirlikleri bulunmaktadır.

Adaya ulaşım kolay mı? Ulaşım pahalı mı ?

Üniversitemizin akdademik takvimi çok önceden duyurulmaktadır. Bu anlamda öğrencinin adaya giriş ve çıkış tarihleri genel olarak bilinmektedir. Uçak biletlerinin önceden alınması fiyatlarda ciddi bir fark yaratmaktadır. Ek olarak, Mersin ve Taşucundan deniz seferleri de hizmet vermektedir.

Yurt imkanlarınız hakkında bilgi verir misiniz ?

Tüm öğrencilerimize yetecek kadar yurt altyapımız bulunmaktadır. Dört farklı yurt seçeneği ile; kaliteli , fiyatı uygun, sağlıklı ve huzurlu yaşam alanları ile öğrencilerimize yurtlarımızın kapıları herzaman açıktır. Yurtlarımız bir akademik yıl için 8500 TL den başlayan fiyatlar ile hizmete sunulmuştur.   

150 veya 180 barajını geçemedim, ÖSYM sınavı kaçırdım kayıt yapabilir miyim?

Bir öğrencinin üniversiteye kayıt hakkı kazanabilmesi için ÖSYM tarafından yerleştirilmesi gerekmektedir. Barajı geçemeyen öğrenciler üniversite seçiminde/ tercihinde bulunamayacaktır. 

Dersten kalınca para ödermiyim?

YÖK ders yönetmeliğinde kalınan dersler için bütünleme hakkı verilmektedir. Bütünlemede ders geçilmediği takdirde sonraki yıl alttan ders olarak alınabilmekte. Yaz okulu talebe göre açılmaktadır. Öğrenci eğitim süresi içinde ek ders ücreti ödememektedir

Derslere devam etmek zorunda mıyım?

Üniversitemizin tüm bölümlerinde ve İngilizce Hazırlık okulumuzda derslere %70 devam mecburiyeti bulunmaktadır. Bir derse yeteri kadar devam göstermeyen öğrencimiz o dersten ‘NA’ notu olarak devamsızlıktan kalmış sayılmaktadır. 

Yurt fiyatlarına neler dahil ?

KKTC de yapılan genel uygulamaya göre öğrenci yurtlarında öğrenciler harcadıkları kadar elektrik ve suyu ek olarak ödemektedirler. Yurt fiyatlarına yemek ücreti dahil değildir. Öğrencinin almış olduğu burs veya indirimi sadece eğitim harcını kapsamaktadır.

Yatay geçiş yapabilir miyim?

Direk YÖK’ e bağlı olan Kıbrıs İlim Üniversitemize yatay geçiş yolu ile gelmek veya diğer kurumlara yatay geçiş ile gitmek kurallar çerçevesinde mümkündür. İki farklı şekilde yatay geçiş yapılabilinmektedir.a. Merkezi yerleştirme puanı ileb. Birinci sınıftan sonra başarı notu/ genel not ortalaması ile

Üniversitenizde yabancı öğrenci var mı ?

Uluslararası bir üniversite olmanın gururunu yaşayan üniversitemiz de şuan 40 farklı ülkeden öğrenci bulunmaktadır. Kaliteli yabancı uyruklu öğrencilerin ve ülke çeşitliliğinin arttırılması da başlıca hedeflerimizden biridir.

Okurken çalışabilir miyim ?

KKTC yasal mevzuatı gereği öğrencilerimiz okurken haftada 20 saati aşmayacak şekilde yarı zamanlı olarak çalışabilmektedirler.

Üniversitenizde çalışma imkanı var mıdır ?

Öğrencilerimiz; gönüllü asistan olarak , fakülte asistanı olarak veya ilgili akademik- idari birimlerde burs karşılığında destek verebilmektedirler. 

Misafir öğrenci statüsünde kayıt yaptırabilirmiyim ?

Öğrencilerin misafir öğrenci statüsinde üniversitelerin ön lisans ve lisans düzeyinde kurallara göre ders almaları mümkün değildir.a. Öğrenci misafir öğrenci statüsünde belirlenen kriterler doğrultusunda İngilzce Hazırlık okulunda eğitim alabilir.b. ALES sonucu olmayan lisans mezunu öğrenciler iki akademik dönemi geçmeyecek şekilde yüksek lisans programlarında misafir öğrenci olarak kriterler dahilinde ders alabilmektedirler.

KKTC’ de bilinen yanlışlar

 1. Öğrencilerin kumarhaneye gider endişesi bulunmaktadır, zaten casinolara giriş yaşı 25 ve üzeridir. Öğrencilerin kumarhanelere girişi yasaktır.
 2. Ada da su olmadığı doğru değildir.
 3. Türkiye ile KKTC arasında ciddi bir fiyat farklılığı bulunmamaktadır.

KKTC’ ye gelirken pasaportla mı giriş yapmam gerekiyor

Öğrencilerin adaya gelirken pasaportları ile giriş yapmaları gerekmektedir. Öğrenci vizesi (muhaceret) için yapılması gereken süreci üniversitemiz size aktaracaktır.

Üniversiteye ulaşım kolay mı?

Adaya hava ve deniz yolu ile ulaşım mümkündür. Üniversitemizi yeni kazanan öğrenciler için bilgilendirme yapılması halinde karşılama yapılmaktadır.Eğitim ve öğretim devam ederken üniversitemizin ücretsiz servisleri Girne merkezden ve Lefkoşa’ dan ana yerleşkeye hizmet vermektedirler.

Neden KKTC, Neden İlim Üniversitesi ?

 1. Son derece huzurlu ve güvenli, karmaşadan uzak bir eğitim ortamı bulunmaktadır.
 2. Yabancı öğrenci profili ile yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz ve farklı külterlerden arkdaşlar edinebileceğiniz doğal bir ortam vardır.
 3. Üniversitemizde ilişkiler oldukça sıcak ve samimidir. Evinizden uzakta ancak her sıkıntınızda sizinle ilgilenen idari ve akademik kadromuz öğrencilerimize destek vermektedir.
 4. Akademik kadrosu ve alt yapısı ile ciddi, kalitesi ile uluslararası standartlarda bir eğitim verilmektedir.
 5. Verilen hizmete göre eğitim harçları oldukça uygundur.
 6. Mezunlarına iş garantisi sunmaktadır.
 7. Eğitim süresi boyunca kesintisiz ÖSYM bursları ve indirimleri bulunmaktadır.
 8. Eğitim harçları TL dir.
 9. Farklı ve uygun konaklama seçenekleri sunmaktadır.
 10. ‘Önce Sen’ sloganımız ile öğrenci odaklı bir kurum kültürümüz bulunmaktadır.